plastova okna

Seřízení plastových oken: základní krok k dlouhodobé spokojenosti

Plastová okna se stala běžnou součástí našich domovů a jejich výhody oproti dřevěným oknům jsou nesporné. Nižší cena, snadná údržba a dlouhá životnost jsou jen některé z nich. Abychom si však mohli užívat pohodlí, které plastová okna nabízejí, je třeba jim věnovat pravidelnou péči a zejména správně je seřídit. V tomto článku se dozvíte, jak na to a proč je servis plastových oken tak důležitý.

Proč je seřízení plastových oken důležité?

Správně seřízená plastová okna zajišťují optimální funkčnost a těsnost. Pokud jsou okna špatně seřízena, může docházet k nežádoucím jevům, jako je průvan, zvýšená hlučnost nebo kondenzace vlhkosti. To vše může vést k rychlejšímu opotřebení okenních konstrukcí a zhoršení životního prostředí v interiéru.

Kdy je potřeba provést seřízení plastových oken?

Seřízení plastových oken by mělo být prováděno pravidelně, ideálně jednou za rok. Je dobré toto spojit s údržbou a kontrolou okenních těsnění a kování. Pokud si všimnete nějakých problémů, jako je obtížné zavírání nebo otevírání oken, průvan nebo zvýšená hlučnost, je potřeba seřízení provést co nejdříve.

Jak probíhá seřízení plastových oken?

Seřízení plastových oken zahrnuje několik kroků:

  1. Kontrola těsnění: Před samotným seřízením je třeba zkontrolovat stav těsnění. Pokud je těsnění poškozené nebo ztvrdlé, je nutné jej vyměnit.
  2. Seřízení kování: Kování je hlavním prvkem, který zajišťuje správnou funkci okna. Je třeba zkontrolovat jeho stav a případně jej nastavit či vyměnit.
  3. Nastavení okenního křídla: Okenní křídlo musí být správně vyváženo a zarovnáno, aby nedocházelo k jeho zkroucení a problémům při práci.
  4. Kontrola a seřízení závěsů: Závěsy musí být pevně uchyceny a správně nastaveny, aby okno zůstalo v otevřené poloze a nedocházelo k jeho samovolnému zavírání.

Kdo by měl provést seřízení plastových oken?

Seřízení plastových oken je činnost, kterou by měl provádět odborný servis plastových oken. I když se může zdát, že se jedná o jednoduchou úlohu, špatně provedené seřízení může vést k vážným problémům a poškození okna. Odborný servis má potřebné znalosti, zkušenosti a nástroje pro správné provedení této činnosti.

Závěrem

Správně seřízená plastová okna jsou základem dlouhodobé spokojenosti s jejich výhodami. Nezapomínejte na pravidelnou údržbu a kontrolu, a pokud si nejste jisti svými schopnostmi, neváhejte obrátit na profesionální servis plastových oken. I dřevěná okna vyžadují obdobnou péči, proto nezanedbávejte ani jejich seřizování a údržbu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment