maxima reality

5 věcí, které byste měli vědět o současných hypotékách

Současný realitní trh není z pohledu žadatele o bydlení zrovna v ideální formě. První věcí jsou zpřísňující se podmínky pro nové zájemce a zvyšující se úroková sazba. Ano, hypotéky v posledních měsících zdražily a zatím to vypadá, že jejich úroková sazba bez problému překročí hranici čtyř procent.

Jestliže vás čeká fixace až za několik měsíců, nezoufejte. Úvěr za lepších podmínek si můžete vyjednat už nyní. To je věc druhá. Banky jsou schopny nabídnout aktuální úrok až s ročním předstihem.

Vývoj cen nemovitostí

Třetí věc, kterou je třeba vědět jsou ceny nemovitosti. Stačí se podívat na realitní portály a zjistíte, že ceny bytů, domů a pozemků se rapidně zvedly. Zvyšující úroková sazba hypoték má ovšem tento trend minimálně trochu zbrzdit. Neočekávejte propad cen nemovitostí, ale určité ustálení by přijít mohlo.

Pozor na nájemní bydlení

Podstatná je i čtvrtá věc související s pořízením vlastního bydlení a současnými hypotékami. Jestliže vás aktuální situace na trhu děsí a chcete přejít k nájemnímu bydlení, dobře si to promyslete. Nemusí to být pro každého zdárná výhra. Ostatně jako národ v sobě máme zakořeněno to, že zkrátka chceme vlastnit určitý majetek. A to nám na stará kolena může přijít vhod.

A za páté? Dejte si pozor na investice do bytů, které čeká poměrně nákladná rekonstrukce. Jakékoliv výdaje navíc při současných úrokových sazbách by vás mohly nemile semlít. Zdražování totiž probíhá na všech frontách, a to včetně stavebního materiálu.

Pokud se nechcete vzdát vlastního bydlení, snažte se ze současného realitního a hypotéčního trhu vydřít maximum. Nápomocna vám v tomto směru bude profesionální realitní kancelář MAXIMA REALITY. Ta se pyšní nejenom pestrou nabídkou nemovitostí, ale také dokáže vyjednat tu nejvýhodnější hypotéku na trhu. Proto se nezdráhejte držet svých snů a cílů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment