Jak pokrýt krátkodobý nedostatek financí?

Prázdná peněženka je něco, co zažil asi každý z nás. Krátkodobý výpadek příjmů, zpoždění výplaty, nečekané výdaje. Ať už je nedostatek financí v jakékoliv podobě, je vždy nepříjemný. Co dělat, když se mu vyhnout nedá a nečekaně nám zaklepe na dveře?

Než se to dozvíte, máme pro vás i radu, jak se tomu v budoucnu vyhnou. Vždy myslete na finanční rezervu. Nemusí být příliš velká, ale rezervu alespoň na jídlo a potraviny byste mít měli. Nikdy nevíte, co se může stát. Může dojít k zpoždění výplaty nebo nečekanému ukončení činnosti vašeho zaměstnavatele. V obou případech by vám pomohlo, kdybyste si dávali každý měsíc něco málo bokem.

Co se týče pokrytí nedostatku financí, jedním ze způsobů, které můžete využít, je kontokorent nebo půjčku před výplatou. To znamená, že když vám dojdou peněžní prostředky, můžete využít přečerpání. Jedná se o doplňkovou službu, kterou máte jako doplněk k běžnému účtu, když o ni požádáte. Výhodou jsou rychle získané finanční prostředky na vašem účtu a můžete ho splácet kdykoliv. Nevýhodou je, že se vám nevyplatí při větších sumách kvůli větším úrokům.

mBank_CZ_clanok_3

Dalším způsobem na pokrytí krátkodobého nedostatku financí je půjčka. Vyplatí se o ni požádat, když plánujete větší výdaje, například při koupě auta nebo rekonstrukci bytu či domu. Výška úroku ji dělá vhodnou a dostupnou pro většinu lidí. Prostřednictvím úvěrové kalkulačky si dokážete vypočítat a zvolit výšku měsíčních splátek vhodné pro vás. I tu si ale musíte dávat pozor na to, abyste mohli úvěr splácet. V opačném případě se vaše krátkodobé potíže s financemi změní na dlouhodobé.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment