Zabránit škodám na majetku i zdraví je snadné. Nepodceňte školení

Školení pro zaměstnance zaměřené na bezpečnost a ochranu zdraví při práci (BOZP) nebo na požární ochranu (PO) není jen nepříjemná legislativní povinnost. Je to zároveň způsob, jak udělat maximum pro to, aby váš majetek a zařízení nebyly poškozeny a aby si vaši zaměstnanci nepřivodili v práci úraz nebo dokonce nemoc z povolání.

Obojí pro vás může znamenat narušení výroby, nepříjemné starosti s úřady a papírováním a zároveň vás stát nemalé peníze.

Stačí prevence

Udržovat vaše pracoviště bezpečné přitom není nijak drahé ani složité. V mnoha případech stačí, když vaši zaměstnanci budou vědět, jak se na pracovišti chovat, co nedělat, a jak postupovat, pokud se vyskytne nějaký problém. Zaměstnanci by měli umět předcházet fyzických, chemickým i biologickým nebezpečím, stejně tak by měli vědět, jak předcházet zdravotním rizikům. Ta jsou daná například špatnou pracovní polohou.

kingskoleni 3a

Pokud jde o PO, tak stačí vědět, jak předcházet riziku vzniku požáru, jak postupovat, pokud k němu navzdory prevenci dojde. Zaměstnanci musí vědět, jaké použít hasicí prostředky a jak minimalizovat škody na materiálu i na životech.

Výhody online školení

Řešením pro vás může být „chytré“ školení řidičů o BOZP  a PO. Co to znamená? Že si z něj zaměstnanci skutečně něco zapamatují. Vhodné jsou proto různá online školení, u kterých si zaměstnanci mohou zvolit vlastní tempo a sami si vybrat, na která témata se potřebují nejvíce zaměřit.

kingskoleni 3b

Internetová školení řidičů jsou přehlednější a názornější než pouhé předpisy. Je to jednak díky interaktivní formě, kdy přímo zaměstnanci hledají odpovědi a řeší online jednoduché úkoly. K zapamatování všech informací pomáhají i obrázky a grafy.

Zároveň se zaměstnanci mohou kdykoliv vrátit ke starším informacím, ať už během kurzu nebo později. Online školení, které již absolvovali, jim totiž obvykle zůstane na internetu zpřístupněné i v budoucnu. A pokud pracovníkovi není něco jasné, tak je zaručeně jednodušší, když si bude moct odpověď sám během chvíle najít ve svém počítači, než pokud bude muset shánět odborné dokumenty a v nich potřebné informace.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment

Reality Pardubice