Úrokové sazby hypoték na konci roku 2013

Letošní rok se nesl ve znamení rekordně nízkých úrokových sazeb hypoték. V červnu 2013 se sazby dokonce dostaly pod hranici 3%. Jak situace vypadá nyní? Jednoduše: pořízení hypotéky na konci roku 2013 je stále velmi výhodné.

Když letos v létě klesly úrokové sazby hypoték na rekordně nízké úrovně, bylo analytikům poměrně jasné, že takovýto trend nemůže pokračovat do nekonečna a že musí dojít k jeho obrácení a tudíž i k opětovnému navýšení úrokových sazeb. Nikdo však nemohl s určitostí předpovědět, jak velký bude rozsah tohoto návratu a jak dlouho tehdejší rekordně výhodné podmínky pro pořízení hypotéky vydrží.

Dnes již víme, že žádné černé prognózy se nenaplnily a že pravdu měli ti, kteří se na předpovědi ohledně vývoje úrokových sazeb v 2. polovině roku 2013 dívali s mírným a skromným optimismem. Jak dokazují odborníci z GEPARD FINANCE, největší české nezávislé společnosti, zabývající se hypotékami, je současně možné získat hypotéku s úrokovou sazbou pod 3,10%. Připomínají také, že vloni touto dobou byla průměrná sazba nad hranicí 3,3%, což při dvoumilionové hypotéce s dvacetiletou splatností činí několik set korun měsíčně.

A jak že vypadá výhled na vývoj úrokových sazeb do blízké budoucnosti? Zmiňovaní experti na hypotéky od GEPARD FINANCE předpovídají, že trend mírného nárůstu sazeb bude pokračovat i během listopadu. Vliv na tento vývoj budou mít samozřejmě hlavně samotné banky a především konkurenční prostředí, které svým přístupem na trhu vytvoří. Odborníci na problematiku hypoték zmiňují např. nové nabídky hypoték bez poplatku za vyřízení úvěru nebo s odpuštěním poplatku za odhad ceny nemovitosti. Tuzemské banky jsou však pod poměrně velkým tlakem, protože jimi nabízené úrokové sazby od roku 2009 až doteď téměř nepřetržitě klesaly a tak jsou nuceny operovat s historicky nejnižšími maržemi.

Pokud tedy v současné době o pořízení hypotéky přemýšlíte, neměli byste asi moc dlouho váhat. Úrokové sazby hypoték se stále ještě pohybují těsně nad hranicí historického minima a pro jejich další snižování už není z výše popsaných důvodů téměř žádný prostor. Porovnání nabídek od všech bank včetně šance na získání úvěru si můžete bezplatně spočítat pomocí online hypotéční kalkulačky.

Doporučujeme tedy nečekat a pro hledání nejvýhodnějších nabídek využít pomoc profesionálních odborníků na hypotéky. Např. zcela zdarma u zmíněné společnosti GEPARD FINANCE na webu www.gpf.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment