priprava kavy

Jaké formy kávy lze v současné době pořídit?

Ten, kdo kávu sice pije, ale moc se v ní nevyzná, vám řekne, že káva je dobrá a špatná. Dobré je ale vědět, že existují i odrůdy kávy, každá s jinou chutí a aroma. A samozřejmě existují též různé způsoby úpravy kávy pražením. Silné pražení vytvoří z odrůdy Arabica úplně něco jiného než ze zemité Robusty. Na kvalitu nápojů připravených z této suroviny má vliv také její forma.

Hlavní formy kávy

Kávu můžete koupit v její ryzí zrnkové podobě, již namletou, instantní anebo v kapslích. Právě výběr formy kávy má zásadní vliv na kvalitu nápojů, které z ní připravíte. Kávoví labužníci preferují zrnka. Čerstvě upražená jsou nejlepší. Samozřejmě je nutné dbát na kvalitu jejich mletí. S tím vám pomůže domácí mlýnek. Některé automatické kávovary jej mají vestavěný. Stačí zmáčknout tlačítko a uslyšíte charakteristický zvuk mletí kávy. Když kávu namelete bezprostředně před přípravou, nestihne zvětrat a využijete na maximum její aroma i chuť. A vůbec přitom nezáleží na tom, o jakou značku kávy se jedná. Namlít můžete kávu značky Segafredo, Lavazza anebo Tchibo. Vždy dostanete to nejlepší, co z dané značky lze vydolovat.

Mletá káva

Zatímco v případě zrnkové kávy, kterou si doma sami namelete, můžete ovlivnit hrubost jejího mletí a přizpůsobit ji jednotlivým typům přípravy kávy, pokud kupujete kávu již namletou, o tuto možnost přicházíte. Na druhou stranu ušetříte čas a kávu si tak snadno připravíte třeba i v práci. Ostatně příprava kávy je to, co z tohoto nápoje dělá pravé umělecké dílo. Káva, kterou kupujete již mletou, ale nikdy nebude dosahovat kvalit kávy namleté bezprostředně před přípravou nápoje. Jistý kompromis v tomto případě představují kapsle.

Káva v kapslích

Kapsle s kávou jsou hermeticky uzavřené. A proto i namletá káva si v nich udrží dokonalé aroma a poskytne základ pro nápoj skvělé chuti. Za zkoušku opravdu stojí například tchibo kapsle, které obsahují kromě kávy i další ingredience, jež vám usnadní přípravu kávových nápojů.

Instantní káva pro rychlý život

Jestliže nemáte na přípravu kávy dostatek času, ale chcete si ji dopřát i ve všední dny například v práci, je řešením káva instantní. Ta je na rozdíl od zrnkové nebo mleté kávy poměrně levná a stačí ji jen dát do hrnku a zalít horkou vodou. Vše potřebné již obsahuje, včetně kofeinu, který tak do sebe dostanete poměrně rychle.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment