Dosáhnete po zpřísnění podmínek na hypotéku? S nákupem nemovitosti neotálejte!

Plánované zpřísnění podmínek pro získání hypoték mělo vést ke snížení zájmu a zároveň k lehkému snížení cen nemovitostí, které jsou aktuálně velmi vysoko. To se však zatím příliš neděje a ustanovená omezení zatím stále nejsou překážkou pro valnou část lidí toužících po vlastním bydlení. Česká národní banka proto plánuje další omezení.

Hypotéky se zpřísňují

V letošním roce v dubnu zavedla Česká národní banka další regulace hypoték, kdy by banky neměly půjčovat nad 90 % hodnoty nemovitosti a hypotéku nad 80 % dostane pouze 15 % z nových klientů. To přesto řadu lidí neodradilo a zájem o hypotéky je stále vysoký. Úrokové sazby jsou pořád přívětivé a tak ČNB zvažuje, že doporučená opatření získají zákonný charakter. Může dojít i k jejich zpřísnění a dosažení na hypotéku se stane ještě o něco komplikovanějším.

Ceny nemovitostí ale stále rostou

Byty v Plzni jasně ukazují, že během minulého roku vzrostla jejich cena přibližně o 14 %, což je poměrně hodně. Je to způsobeno právě dostupností hypoték, kdy dříve bylo možné získat hypoteční úvěr v plné hodnotě nemovitosti. Omezení však stále nesnížila reálný objem hypoték, takže ani příliš nedošlo k poklesu ceny bytů v Plzni. Podle expertů je prý situace na trhu s nemovitostmi neúnosná. Plánovaná další omezení ztíží pořízení vlastního bydlení hlavně mladým rodinám. Přibližně 40 % zákazníků totiž tvoří lidé kupující nemovitost za hotovost jako investici. Nedošlo by tedy ani k výraznému snížení poptávky a ceny pravděpodobně příliš dolů nepůjdou, spíše naopak.

Jednejte rychle

Nejlepší chvíle pro nákup nemovitostí již zřejmě pominula a vyhlídky do budoucna jsou ještě horší. Urychlete plánovaný nákup nemovitosti a využijte aktuálně stále relativně nízkých úrokových sazeb. Prodej bytů v Plzni totiž nepředstavuje nekonečnou nabídku a výstavba nových developerských projektů není nejrychlejší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment

Reality Pardubice