img 61061

Vazníky se využívají na obytné budovy i průmyslové objekty

Moderní vazníkové střechy jsou úsporným řešením pro všechny typy staveb nejen z hlediska investora. Mohou také významným způsobem odlehčit samotné budově.

Dřevěné vazníky jsou vhodné pro všechny typy budov

V současné době jsou při stavbách prakticky všech budov využívány vazníkové krovy. Dřevěné vazníky tak plně nahrazují klasické vázané krovy a také betonové nebo ocelové prvky. Jsou totiž mnohem lehčí, levnější a také ekologičtější. Konstrukce se styčníkovou deskou je řešením pro všechny druhy staveb.

  • Vazníkové krovy jsou složené z vodorovných, svislých a šikmých prvků, které se spojí styčníkovými deskami většinou do tvaru trojúhelníku.
  • Trojúhelníkové vazníky jsou dobrou volbou především pro svůj jednoduchý a zároveň efektivní tvar.

Vazníky se využívají na obytné budovy, průmyslové objekty i sportovní areály. Vazníková střecha

Pomocí prvku, kterým je vazníková střecha, se dají uspořit značné finanční prostředky. Podle odborníků to může být až o padesát procent řeziva méně, nežli by tomu bylo u klasických vázaných krovů.

  • Tuto úsporu nepocítí jen investor, ale také samotná budova.
  • Krov je totiž daleko lehčí a nezatěžuje tolik základy stavby.

Vazníková střecha je tedy velice oblíbená a stále více využívaná. Jedním z dalších důvodů je také to, že se dá vytvořit v podstatě jakýkoliv tvar střešní konstrukce. O tom, který typ střešní konstrukce bude pro konkrétní využití tím pravým, rozhoduje mnoho faktorů. Například oblast, kde se nemovitost nachází.

Vazníkový krov

Ačkoliv jsou vazníky stále více využívané, panují o nich jisté nepřesnosti. Jednou z nich je i ta, že se při stavbě budov, kde se počítá s půdními prostory, prostě nehodí. Není to přesné. Vazníkového krovu se rozhodně majitel budovy s budoucím půdním prostorem nemusí vzdávat. Jen bude konstrukční řešení trochu náročnější. Z úhlu pohledu stavitele je vazníkový krov nejvíce vhodný pro budovy s nízkým sklonem střechy a nízkou výškou hřebene.

  • Jedna věc je však zásadní.
  • Předtím, nežli se rozhodnete pro konkrétní střešní krytinu, musíte mít jasno, jestli bude mít budova klasický krov anebo vazníkovou konstrukci.

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment