Zplyňovací kotle na dřevo od OPOP se letos rozrostou o nejmenšího benjamínka

Komfort vytápění pevnými palivy bez nutnosti pravidelného přikládání dorazil díky české společnosti OPOP s.r.o. i do malých kotelen. Nyní už však není omezen pouze na dřevěné pelety, ale poradí si i s velkými kusy dřeva.

Kotle na dřevo od OPOP jsou již po několik let představitelem moderního vytápění dřevem. Plně vyhovují všem požadavkům na jednoduchost a úspornost domácího tepelného zdroje, nezatíženého příliš náročnou časovou obslužností. A nové kotle na dřevo z řady H4EKO-D s výkonnostním rozsahem 16-25 kW mají pro vás ještě něco navíc.

Moderní konstrukce kotle vyhoví i náročným parametrům ekodesignu

Rozměry nejnovějšího benjamínka mezi zplyňovacími kotli na dřevo od OPOP H4EKO-D 16kw umožňují jeho instalaci i do velmi skromného zázemí. Pevnými palivy tak mohou vytápět i malé rodinné domky, jež původně s touto variantou vůbec nepočítaly. Díky své šířce 495 cm projde i opravdu malými dveřmi do přístěnků nebo jiných podobných prostorů. Celková výška kotle pak dosáhne 955 mm a celková hloubka kotle včetně ventilátoru 1020 mm.

Kromě kompaktního půdorysu však jistě oceníte i množství dalších vychytávek, kterými vás tahle horká novinka ze září 2018 potěší.

  • velmi jednoduchý provoz a obsluha
  • snadná regulace spalování
  • primární přívod vzduchu nastavený ze všech stran a zajišťující tak ideální spalování
  • sekundární přívod vzduchu významně snižující množství produkovaných emisí
  • odtahový ventilátor starající se o ideální provoz i při malé výšce komína
  • jednoduché čištění

Použití odolného plechu o síle 5mm pak zajistí i velmi dlouhou životnost výměníku, což spolu s pětiletou zárukou na kotlové těleso slibuje opravdu bezpečnou a výhodnou investici do ekologického a hlavně ekonomického vytápění vaší domácnosti.  Kotel je rovněž možné doplnit elektrospirálou o výkonu 3 kW.

Malý kotel – velká násypná šachta

Samozřejmostí je i dlouhá výdrž samotného hoření. Do velkoryse řešené násypné šachty stačí vložit zásobu velkých kusů dřeva a užívat si pohodu plynoucí z mnoha a mnoha hodin příjemného tepla. I díky tomu jsou náklady na vytápění u kotlů H4EKO-D jedny z nejnižších.

 

H4EKO-D  – dostupné kotle s dotací

Možná i vy máte doma některý ze starších kotlů od OPOP z řad H41 a H4v. A chcete-li je vyměnit za nové a účinnější kousky, určitě vás potěší, že kotle na dřevo H4EKO-D disponují stejnými připojovacími rozměry jako jejich starší předchůdci.

Navíc vyhovují požadavkům 5. emisní třídy kotlů, lze je bez obav používati i po roce 2022, a jako třešničkou na dortu se mohou pochlubit navíc i nárokem na oblíbené kotlíkové dotace, díky kterým můžete ušetřit až 80% nákladů spojených nejenom s pořízením kotle, ale také s jeho instalací.

Zeptejte se svého oblíbeného prodejce otopné techniky na podrobnosti ještě dnes nebo navštivte pro více informací oficiální  stránky OPOP.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment