Co všechno za vás vyřídí projekční kanceláře? Především vám ušetří čas

 

Nemusíte běhat po úřadech nebo se hádat na stavbě s dodavateli. Investujte a šetřete čas.

Rozhodli jste se pro stavbu katalogového domu? Výběrem vysněného projektu z katalogu vám ale starosti nekončí. Naopak, začíná se dlouhý a náročný koloběh obíhání úřadů, vyřizování povolení a neustálých diskuzí s dodavateli.

Nedovoluje Vám vaše zaměstnání se tomu všemu věnovat? Vybírejte si takové projekční kanceláře, které kromě katalogových domů nabízejí i doplňkové služby, které vám ušetří čas a v konečném důsledku i peníze.

Stavební dozor od projekční kanceláře bude profesionální a nezávislý. Zdroj: Bigstockphoto.com

Inženýring v podání projekční kanceláře

Řada lidí se bojí úřadů. Dostanou stavební povolení? Kde mají začít? Vyřizování stavby je zdlouhavý proces, a pokud projektům a Stavebnímu zákonu nerozumíte, můžete se vaše čekaní na započetí stavby prodloužit i o několik měsíců. Nejlepší tak je, pokud se domluvíte s vaší projekční kanceláří, která dům navrhovala, aby tyto věci vyřídila za Vás.

Kvalitní projekční kanceláře tyto služby nabízení jako inženýrské služby nebo také inženýring. Je pravdou, že za službu si většinou musíte připlatit, ale s vaším splnomocněním pak na úřady chodí lidé, kteří projektu rozumí a jsou schopni s úředníky plnohodnotně komunikovat v případě nějakých problémů. Kromě toho se už v celém procesu vyznají a vědí, jak postupovat, aby vše vyřídili co nejrychleji.

Díky této službě se vyhnete úřadům nejen při vyřizování stavebního povolení, ale i při vyřizování kolaudačního rozhodnutí, smluv na inženýrské sítě, územní rozhodnutí, a dalších povolení a rozhodnutí spojených se stavbou vašeho domu.

Stavební dozor od odborníka

Další službou, která vám ušetří spoustu času je samotný stavební dozor. Po vzájemné dohodě vám projekční kancelář poskytne člověka, který bude dohlížet na realizační firmu a jiné dodavatele při samotné stavbě.

Výhoda je v tom, že člověk, který spolupracoval na návrhu domu, dokáže nejlépe posoudit, zda stavba probíhá tak, jak má, zda se používají správné materiály, zda nedochází k chybám ze strany realizační firmy… Kromě toho jde o nezávislý stavební dozor. Pokud vám stavební dozor poskytne samotná realizační firma, ten může být často na straně zhotovitele.

Pokud byste si chtěli stavbu dozorovat sami, pro laika to může být velmi náročnou úlohou, pokud se v oboru nevyzná a nerozumí projektu. Kromě toho je dozor relativně časově náročný a pro lidi, kteří mají pevně danou pracovní dobu, může být nemožné přijít v případě problémů něco zkontrolovat.

Investice do stavebního dozoru, stejně jako do inženýringu, se vám určitě vrátí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment