Nebankovní hypotéky jsou skvělou alternativou k těm tradičním

Stejně tak jako u běžných hotovostních půjček, tak i u hypotečních úvěrů je možnost výběru mezi bankovními a nebankovními produkty. Hypotéky sice patří mezi typ půjček, který si většina lidí sjednává spíše u banky, resp. stavební spořitelny, pro mnoho zájemců jsou ale běžné hypotéky nedostupné. Naštěstí ale existuje celí řada nebankovních společností, které poskytují hypoteční úvěry i těm, kteří by na ně u žádné banky nedosáhli.

Pro koho jsou nebankovní hypotéky určené?

Cílová skupina, na kterou se poskytovatelé nebankovních hypoték zaměřují, je částečně podobná, jako u obyčejných nebankovních půjček. Jedná se o ty zájemce, kteří mají příliš nízké příjmy (nebo je nemohou nijak doložit), o osoby se záznamem v registru dlužníků, s exekucí nebo jinými potížemi, kvůli nimž jim žádná banky půjčku nedá. Vzhledem k tomu, že u hypoték se bavíme o relativně vysokých částkách v řádu statisíců až milionů korun, je jasné, že společnosti, jež je poskytují, musejí mít nějakou záruku. Proto jsou nebankovní hypotéky vždy zajištěné nemovitostí – žadatel musí mít buď vhodnou vlastní nemovitost, nebo někoho, kdo mu bude ochotný svou nemovitostí za hypotéku ručit. Může jít nejen o dům či byt, ale třeba o pozemek, rekreační objekt atd. – rozhodující je hodnota dané nemovitosti.

Co je pro nebankovní hypotéky typické?

Vedle již zmíněné nutnosti zajištění úvěru je další klíčovou vlastností nebankovní hypotéky její neúčelovost. Peníze z nebankovního hypotečního úvěru můžete použít na cokoli budete chtít a je jen na vás, zda na účely bydlení využijete celou sumu, její část, nebo všechny peníze investujete do něčeho jiného.  V tomto směru se tedy jedná o velmi podobný produkt, jako jsou bankovní americké hypotéky.

191

Dalším rozdílem oproti bankovním hypotékám jsou úvěrové sazby. Zde je situace podobná, jako u běžných půjček – u banky jsou úroky mnohem nižší (u hypoték začínají už okolo 1,5%), u nebankovní hypotéky musíte počítat s vyšší sazbou. Mezi jednotlivými poskytovateli jsou ale velké rozdíly a tak je třeba vybírat velmi pozorně, abyste zbytečně neprodělali.

S výběrem vhodné hypotéky vám pomohou srovnávače půjček

Vybrat si tu správnou hypotéku není žádná legrace – jde o spoustu peněz a tak je třeba pečlivě zvážit jednotlivé alternativy. Velmi užitečným pomocníkem při hledání nejvýhodnějšího hypotečního úvěru jsou nezávislé webové portály, zaměřené na srovnání půjček. Některé z nich se totiž vedle standardních půjček věnují i srovnání hypoték a poskytují tak všem zájemcům komplexní servis a maximum informací o všech hlavních poskytovatelích. K nejlepším internetovým stránkám v této oblasti patří zejména finanční web Půjčko.cz nebo CoolPůjčky.cz s více než stovkou recenzí na různé druhy úvěrových produktů.

Nevýhodný hypoteční úvěr si můžete nechat refinancovat 

Jedna věc je výběr hypotéky, druhou je pak samotné splácení. Pokud v průběhu splácení hypotečního úvěru zjistíte, že existují výhodnější hypotéky, nebo se vaše finanční situace zhorší a budete potřebovat splácet nižší částku, můžete si požádat o refinancování, neboli převedení hypotéky k jiné společnosti. Refinancování hypotéky ale není možné úplně vždy, záleží také na tom, jestli nemáte nastavenou fixaci úrokové sazby – v takovém případě lze úvěr převést až po skončení doby fixace. Dobře vybrané refinancování vám ale může přinést různé výhody – např. nižší splátky a poplatky, delší dobu splatnosti, možnost mimořádných splátek apod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Post comment