Proč investovat do zlata?

Při hledání vhodných investic je dobré se řádně zamyslet. Ne každá investice se totiž v dlouhodobém horizontu jeví jako výhodná. Jednou z poměrně příhodných variant investic, která slouží hlavně k ochraně hodnoty peněz, je investice do zlata.

Velmi stabilní investiční komodita

Investiční zlato je výhodné z několika důvodů. Především se do něj vyplatí vložit finanční prostředky ve chvíli, kdy chcete ochránit své peníze. Zlato je totiž dlouhodobě komoditou, jejíž hodnota je mimořádně stabilní. V posledních letech navíc dochází k růstu její ceny, takže se vlastně už jedná o investici, která se investorům může i poměrně solidně zhodnotit. To však není hlavním účelem.

Žádný strach z inflace

Investiční zlato, které představují zejména zlaté slitky, cihly a rovněž zlaté mince, nepodléhá inflaci. V praxi to znamená, že pokud do něj investujete, nemusíte se obávat toho, že by tato investice byla během let znehodnocena tím, jak se snižuje hodnota české koruny. Investiční zlato má navíc tu výhodu, že je směnitelné prakticky na celém světě, přičemž všude za něj dostanete přibližně stejnou sumu.

Ne náhodou do investičního zlata vkládají peníze také velké firmy a samozřejmě i jednotlivé státy. Ty si tímto způsobem chrání svoji měnu. Pro drobné střadatele a investory má však investiční zlato význam v tom, že se dá pořídit velmi snadno. Dnes už dokonce i v internetových obchodech. Stejně snadno se pak dá v případě potřeby také prodat.

Vaše peníze nejsou znehodnoceny ani po letech

Jedná se o investici, která je v mnohém lepší nežli investice do realit či jiných komodit, které nejsou tak stabilní a jejich hodnota může postupem času klesat. Tím pak dochází k znehodnocení vašich peněz. A to u zlata téměř nehrozí. Už jen tím, že zlato je jako komodita dostupné pouze v omezené m množství, jeho světové zásoby jsou limitovány.

Post comment

Reality Pardubice